Nazwa regionu:

Mielno

Liczba ludności:

3 tyś.

Powierzchnia obszaru:

33 km²

Maseczka z kawy – zdrowa i ładna skóra

2023.02.21

2 minuty i 14 sekund

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
 • Maseczka z kawy i jej korzyści
 • Maseczka z kawy na zanieczyszczenia porów
 • Maseczka z kawy na zmarszczki
Niniejszy artykuł pod tytułem Jak ubezpieczyć dom przez internet? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak ubezpieczyć dom przez internet? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kawa nadaje się nie tylko do picia, bowiem można z niej przygotować wiele różnych maseczek na twarz. Wystarczy zmieszać kilka domowych składników z przegotowanymi fusami, aby uzyskać maseczkę działająca na zmarszczki, przebarwienia czy zaskórniki. Sprawdź, jakie zalety ma kawa w maseczkach i jak je zrobić.

Maseczka z kawy i jej korzyści

Efekt pobudzający nie jest dla nikogo zaskoczeniem i choć zazwyczaj używa się jej jako napar, by pozbyć się zmęczenia to działa ona dokładnie tak samo na naszą skórę. Kawa po nałożeniu na naszą twarz pobudza komórki do pracy i przyspiesza procesy regeneracyjne. Oprócz tego maseczka z kawy pozwala na:

 1. Dostarczenie antyoksydantów, które pomogą pozbyć się toksyn i niepotrzebnych pozostałości po przemianie materii.
 2. Walkę z wolno rodnikami, które przyspieszają proces starzenia.
 3. Działanie przeciwzapalne oraz bakteriobójcze.
 4. Poprawnie ogólne kondycji naszej skóry i jej wygląd.
 5. Pozbycie się przebarwień oraz zanieczyszczeń znajdujących się w naszych porach.
 6. Wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Maseczki z kawy nie są zalecane osobą, które posiadają skórę naczynkową, a także wrażliwą. Oprócz tego zalecamy przed jej stosowaniem skonsultować się z lekarzem, w przypadku borykania się z innymi problemami skórnymi.

Maseczka z kawy na zanieczyszczenia porów

Jeśli chcesz oczyścić swoją skórę i zmagasz się z zaskórnikami do przygotowania tak, działającej maseczki będzie potrzebować:

 • 2 łyżeczki przegotowanej, mielonej kawy,
 • Łyżeczka jakiekolwiek olejku,
 • 4 łyżeczki soku z cytryny,
 • Jedno żółtko jajka,

Wszystkie składniki oprócz żółtka wsyp do miseczki. Następnie żółtko należy bardzo dokładnie wytrzepać i dodać do pozostałych produktów. Tak wykonaną maseczkę nałóż na swoją twarz na 15-20 minut, w zależności od potrzeb. Po upłynięciu czasu umyj twarz letnią wodą. Skóra będzie rozjaśniona, oczyszczona i nawilżona.

Maseczka z kawy na zmarszczki

Chcesz wygładzić zmarszczki i ujędrnić swoją skórę na twarzy? Ta maseczka będzie odpowiednia, ponieważ kwas chlorogenowy zawarty w kawie to przeciwutleniacz hamujący proces starzenia się. Oprócz tego kawa otwiera pory i lekko złuszcza naskórek, co pozwala na lepsze wchłonięcie składników odżywczych i nawilżających. W tym przypadku idealnie sprawdzi się tutaj maseczka z kawy wraz z dodatkiem miodu. Potrzebne będą Ci:

 • 2 łyżeczki mielonej fusów z kawy, które uprzednio zostały przegotowane,
 • 2 łyżeczki miodu,
 • 1 łyżeczka jogurtu naturalnego.

Wszystkie te składniki wymieszaj w miseczce i nałóż na skórę twarzy, przynajmniej na 15 minut. Później spłucz letnią wodą.