Jak oszczędzić internet w telefonie?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak ubezpieczyć dom przez internet? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak ubezpieczyć dom przez internet? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Przesyłanie zdjęć, oglądanie YouTube, korzystanie z poczty czy komunikatorów, to tylko niektóre czynności, które wykonujemy na naszych smartfonach, nawet jeśli nie jesteśmy podłączeni do Wi-Fi. Jak oszczędzić internet, czyli transfer danych sieci komórkowej?

Wyłącz aktualizacje

Większość aplikacji, które mamy zainstalowane na naszym telefonie mają już włączoną opcję automatycznych aktualizacji. Jedna aktualizacja potrafi zużyć nawet kilkaset megabajtów danych! W przypadku, gdy pakiet internetu nie jest zbyt duży, taka aktualizacja znacznie uszczupli limit transferu danych. Zatem im więcej aplikacji tym więcej zjedzonego internetu. Jeśli chcesz tego uniknąć, najlepiej ustawić w swoim telefonie opcję, która mówi o pobieraniu aktualizacji jedynie, gdy nasz smartfon ma dostęp do sieci Wi-Fi.

Używaj przeglądarki kompresującej dane

Jeśli korzystasz często z przeglądarki internetowej na swoim telefonie, musisz koniecznie przestawić się na taką, która przed pobraniem strony www będzie kompresować jej zawartość. Takie coś pozwoli na znaczne ograniczenie transferu danych. Przykładem tak działającej przeglądarki jest Chrome, a kompresje danych możesz włączyć w jej ustawieniach. Mając tą opcje aktywną dane z wczytywanej strony, zanim zobaczysz na ekranie, zostaną najpierw przesłane na specjalny serwer, który je skompresuje.

Automatyczne pobieranie zdjęć – wyłącz to!

Aplikacje, które mają za zadanie komunikowanie się z innymi ludźmi, mają od samego początku włączone automatyczne pobieranie zdjęć, gifów, filmów i innych plików wysłanych przez Twoich znajomych. Korzystając z internetu oferowanego przez sieć, warto z tego zrezygnować. Telefon, by pobrać zdjęcia i filmy w dobrej jakości, na pewno zużyje dużo megabajtów.

Ustal limit

Ustalenie limitu zużycia danych internetowych to rozwiązanie, które pozwoli uniknąć przekroczenia posiadanego pakietu. Najlepiej, aby limit był ustawiony na wielkość posiadanego pakietu. Kiedy pakiet ten zostanie wykorzystany, transmisja zostanie automatycznie wyłączona. Jest to idealny sposób na to, by nie otrzymać dodatkowych opłat za korzystanie z internetu od swojego operatora komórkowego. Dodatkowo w ustawieniach znajdziesz opcję, która będzie Cię powiadamiać o kolejnych poziomach wykorzystania megabajtów. Na przykład, w sytuacji, gdy połowa transferu zostanie zużyta. Jest to praktyczne rozwiązanie pozwalające na oszczędzeniu internetu w swoim smartfonie.

Mamy nadzieje, że podane przez nas sposoby pomogły Ci zadbać o Twój transfer danych.