Jak namówić rodziców na wyjazd z przyjaciółmi?

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak ubezpieczyć dom przez internet? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak ubezpieczyć dom przez internet? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Twoi przyjaciele zaprosi Cię na wspólny wyjazd, ale nie wiesz czy Twoi rodzice się zgodzą? Dość często trudno jest ich przekonać do samodzielnego wyjazdu, ale mamy dla Ciebie kilka wskazówkę, które mogą Ci to ułatwić.

Rodzice zazwyczaj nie zgadzają się na wyjazd ze względu na na to, że Twoje bezpieczeństwo stawiają na pierwszy miejscu. Jednak bardzo dobrze rozumiemy, że czasem powinny Ci zaufać i pozwolić na samodzielne decydowanie o swoim życiu. Bardzo często nie zdają sobie oni sprawy, że zamiast dbać o Twoje bezpieczeństwo, przy okazji sprawiają Ci przykrość. Poniżej znajdziesz wskazówki, które prawdopodobnie pomogą Ci osiągnąć Twój cel.

Wskazówka nr 1

Przede wszystkim udowodnij swoim rodzicom, że jesteś odpowiedzialną osobą, by móc podróżować samodzielnie. Możesz to zrobić prosząc ich o pozwolenie na wyjazd proponując na przykład meldowania się telefonicznie o ustalonych godzinach. Jeśli nie stać Cię na to, by opłacić cały wyjazd zaproponuj opłacenie choćby połowy. W taki sposób pokażesz, że jesteś na tyle dojrzałą osobą, by wyjechać razem z przyjaciółmi.

Wskazówka nr 2

Zawsze przed poproszeniem o pozwolenie zbierz jak najwięcej informacji o całej podróży. Przedstaw to gdzie dokładnie się wybierasz, jak będzie wyglądać dotarcie do punktu celowego oraz to w jakim miejscu będziesz nocować. Takie szczegółowe informacje pozwolą na to, by rodzice mogli zobaczyć, że wszystko zostało odpowiednio przygotowane.

Wskazówka nr 3

Dobrym posunięciem będzie poproszenie Twoich rodziców o wykonanie telefonu do rodziców innych osób, które będą brały udział w wyjeździe. W momencie, gdy rodzice będą mogli porozmawiać z osobami w tym samym wieku zobaczą cała podróż w innym świetle.

Wskazówka nr 4

Wszystkie osoby, które będą na wyjeździe powinny zostać przez Ciebie przedstawione rodzicom. Lepiej to wszystko będzie wyglądać, gdy będą mogli oni porozmawiać z Twoimi przyjaciółmi o całym przedsięwzięciu.

Wskazówka nr 5

Ustal z rodzicami w jakiej formie będą mogli się z Tobą kontaktować. Prawdopodobnie będą chcieli mieć z Tobą stały kontakt telefoniczna, dlatego nie wyłączaj swojego urządzenia NIGDY! Pamiętaj, by zawsze był naładowany. Podaj, również numer telefonu w miejscu, w którym będziesz nocować. Mając świadomość, że mogą zadzwonić do miejsca, w którym będziesz przebywać będą bardziej skłonni, by się zgodzić.

Wskazówka nr 6

Rozmawiając z rodzicami, przedstaw koncepcje edukacyjną całego wyjazdu. Powiedz, że chcesz się nauczyć odpowiedzialność oraz to, że wyjazdy rozwijają i kształcą. Warto pokazać rodzicom, że w rym miejscu do którego się wybierasz są jakieś ciekawe miejsca edukacyjne.

Wskazówka nr 7

Nigdy nie błagaj rodziców o wyjazd z przyjaciółmi! Przedstawiaj argumenty zachowując się przy tym jak osoba dojrzała.ZDJECIE: