5 trików na uratowanie zniszczonych ubrań

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak ubezpieczyć dom przez internet? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak ubezpieczyć dom przez internet? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Masz plamę na swoim ulubionym ubraniu? Twój sweter się zaciągnął lub zmechacił? Nie martw się! Nie musisz takich ubrań wyrzucać do śmietnika. Mamy dla Ciebie kilka skutecznych trików na uratowanie zniszczonej odzieży. Z nami dasz im nowe życie. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Najcześciej używane ubrania stają się ofiarą zniszczeń. Skurczone ciuchy po praniu czy plamy po kawie to zmora każdego z nas. Zmechacone legginsy do treningu? Możesz to wszystko naprawić stosując poniższe wskazówki.

Rozwalone japonki

Latem najczęściej ubieramy japonki, które są idealnym obuwie na upalne dni. Mają one jednak jeden największy problem, czyli wyskakujące paski. Bez nich japonki nie są do użytku, ale mamy dla Ciebie wspaniały trick pozwalający na ich naprawę. Z pomocą przyjdzie Ci zapalniczka. Włóż wypadnięte paski do otwór, a następnie podgrzej to miejscem ogniem. Następnie, zanim wszystko wystygnie, lekko je przyciśnij. Po kilku buntach Twoje japoki mogą znowu zostać założone, a Ty wyjdziesz do sklepu.

Skurczone oraz rozciągnięte ubrania

Jeśli Twoje ubranie skurczyło się w praniu bądź rozciągnęło nie musisz wpadać w panikę! Przygotuj sobie ciepłą wodę w misce oraz odżywkę do włosów. Do miski z wodą dodaj trochę tej odżywki, a następnie wszystko wymieszaj. W tak przygotowanej miksturze namocz swoje ubranie przez około 15 minut. Po tym czasie odciśnij nadmiar wody, a na płaskiej powierzchni rozłóż ręcznik, na którym ułożysz ubranie do wyschnięcia. Pamiętaj, by w trakcie suszenia ubranie kila razy, delikatnie naciągać.

Guma do żucia na ubraniu?

Jeśli do Twojego ubrania przykleiła się guma do żucia nie usuwaj jej od razu! Spróbuj tą gumę zamrozić poprzez użycie kostek lodu bądź dezodorantu. Jeśli guma będzie zamrożona z łatwością usuniesz ją z materiału, czym ostrym. Pamiętają jednak, by nie uszkodzić ubrania.

Pozbądź się plam

Plamy to najczęstszy problem, który dotyka naszych ubrań. Co zrobić, gdy na naszej bluzce lub spodniach pojawiła się plama? Rozwiązaniem może być użycie męskiej pianki do golenia. Wystarczy nanieść piankę na zabrudzenie i delikatnie pocierać to miejsce gąbką przez kilka minut. Następnie wypłucz ubranie w wodzie bądź nastaw pranie i wysusz.

Zmechacone legginsy – maszynka do golenia przychodzi z pomocą

Jeśli widzisz na swoim ubraniu nieestetyczne kulki po praniu możesz się ich pozbyć za pomocą starej maszynki do golenia. Rozłóż ubranie na płaskiej powierzchni i bardzo ostrożnie, by nie zrobić dziury przeciągaj maszynką. W taki oto sposób pozbędziesz się zmechacenia.