4 pomysły na prace w Internecie

Niniejszy artykuł pod tytułem Jak ubezpieczyć dom przez internet? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Jak ubezpieczyć dom przez internet? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Chcesz pracować w internecie, ale nie wiesz, co dokładnie możesz robić? W tym poradniku przedstawimy Ci 4 pomysły na prace w Internecie.

Możesz tłumaczyć teksty

Jeśli biegle posługujesz się jakimkolwiek językiem obcym, na pewno nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem zlecenia. Korporacje, jak również osoby prywatne cały czas szukają tłumaczy. Oferty pracy znajdziesz na różnych portalach związanych z pracą na pełen etaty czy dodatkową. Ile zarobisz pieniędzy? To zależy od tego, ile będziesz mieć stron do przetłumaczenia, w jakiej grupie językowej czy trudności tekstu. Najmniej zarobisz na prostych dokumentach z angielskiego czy niemieckiego na język polski. Natomiast najwięcej w zakresie tłumaczenia tesktów specjalistycznych.

Copywriter I pisanie tekstów pod SEO

Pracować możesz jako osoba pisząca teksty marketingowe oraz pod SEO – materiały zoptymalizowane pod wyszukiwarkę Google. Zlecenia znajdziesz na przykład na contentwriter.pl. Copywriter to autor tekstów przede wszystkim internetowych, ale również treści na ulotkach czy plakatach. Potrzebna cechy na tym stanowisku to: kreatywność, łatwość w wyrażaniu swoich myśli, lekkość pisania, szybkie i sprawne wyszukiwanie informacji oraz znajomość języka angielskiego. Jeśli chodzi o zarobki to średnio jest to 3500 złotych na podstawie umowy o prace, a nawet czasem do 4500 złotych. Wszystko zależy od firmy, w której będziesz zatrudniony/zatrudniona. Natomiast w przypadku wolnego pisania kwota za jeden tekst 2500 znaków będzie wynosić między 8-12 złotych.

Przepisywanie tekstów książek oraz nagrań

W internecie znajdziesz dużo afer pracy polegającej na przepisywaniu treści książek na ebook czy też nagrań na przykład płyt CD. Zaznaczamy, że wiele ogłoszeń może być fałszywych, dlatego bardzo dokładnie sprawdzaj każde ogłoszenie związane z przepisywaniem tekstów. Cechą najważniejszą w tej pracy jest dobra znajomość ortografii oraz umiejętność szybkiego pisania. Stawki oferowane to między 5-10 złotych za jedną stronę A4.

Korepetycje online

Jeśli jesteś świetny z matematyki, fezki, chemii, polskiego czy innych przedmiotów lub biegle mówisz po angielsku, niemiecku, francuski lub hiszpańsku możesz pracować jako korepetytor online. Nie wychodząc z domu! Korepetycji możesz udzielać przez różne komunikatory lub specjalnie stworzone platformy, na których się ogłaszać. Jedyne czego będzie Ci trzeba to komputer lub laptop, kamerka, mikrofon i dostęp do dobrego internetu. Stawki za korepetycje online, w zależności od Twoich umiejętności, wiedzy oraz doświadczenia będą wąchać się między 50 a 150 złotych.